Jak vybrat bazén na zahradu

Každý kdo si připomene vedra minulého léta, musí uznat, že nemůže být nic lepšího než ochlazení v bazénu s vychlazenou limonádou. Ti co se rozhodli si letos nějaký ten bazén pořídit, by si měli pozorně přečíst následující řádky ještě předtím, než utratí své těžce vydělané peníze.

[ hana-code-insert ] '’GOOGLE’' is not found

Jaký bazén vybrat

Bazénu je obrovský výběr. Ne každý má možnost pořídit si zapuštěný bazén obrovských rozměrů a většinou volí levnější variantu ve formě volně stojícího menšího bazénu. Vždy je velmi důležité co od bazénu očekáváte.

Chtěli byste bazén co nejlevnější, využívat jej budou hlavně děti a plánujete sem tam nějaké ty večerní hrátky s manželkou?  

Ideální volbou jsou cenově dostupné nafukovací nebo bazény z laminátové fólie.  Jsou celkově asi nejčastěji kupované bazény u nás a pro klasické využití se skvělé hodí. Bazén je během hodiny připraven k použití. Po skončení sezóny jej stačí vypustit, osušit a schovat na další rok. Jejich váha se pohybuje obvykle kolem 20 kilogramů.  Cena je velmi příznivá a dle zvolených rozměrů se pohybuje od 2000 do 8000 korun.

 

 

 

Chtěli byste si pořídit něco lepšího a většího? Zvažujete i zapuštění bazénu do budoucna?

Tyto bazény se obvykle vyrábějí z materiálů, díky kterým mohou být i zapuštěny do země. Mají delší životnost a mohou být dodávány i s filtrací. Díky větším rozměrům jsou skvělé pro početnější rodiny. Jejich cena se opět odvíjí od rozměrů a pohybuje od 10000 do 30000 korun.

Máte našetřeno víc peněz a kromě relaxace a pohody si chcete užít i závistivých pohledů sousedů?

Zapuštěné bazény jsou opravdu elegantní doplněk všech zahrad. Nabízí obrovskou flexibilitu co do tvaru i velikosti. Ceny za bazénovou vložku startují na dvaceti tisících korun, pokud nejste nároční na velikost. Jenomže je nutné si předem vyřídit stavební povolení a naplánovat terénní úpravy. A náklady na jeho provoz jsou také vyšší.

Příslušenství pro bazény

Potřebuji nějaké příslušenství? Ano. Neobejdete se bez plovoucího dávkovače bazénové chemie, teploměru, pH papírků a pomocníku pro čištění nečistot z vody. K tomu poslouží klasické ruční sítě pro výlov smetí z hladiny bazénu nebo kartáče pro odstranění písku a kamínku ze dna bazénu. můžete si také pořídit bazénový vysavač. Pokud se nechcete obtěžovat péčí o bazén, můžete zainvestovat a pořídit si filtrační systém, který se o vodu postará za vás. Obvykle se jedná o elektrické pískové filtry a jejich cena se pohybuje od 1600 korun.

Dobrým pomocníkem jsou i krycí plachty, které bazén chrání v době, kdy se nekoupete. Pro rychlejší ohřev vody nebo udržení jejího tepla během noci nejsou špatné solární plachty. Movitější vlastníci zapuštěných bazénů mohou zainvestovat i do zastřešení bazénu.

Sprcha solární Steinbach Sun Shower Magic
Sprcha solární Steinbach Sun Shower Magic

Vysavač bazénový Steinbach Speedcleaner RX 5
Vysavač bazénový Steinbach Speedcleaner RX 5

Kdy napustit bazén

Ze všeho nejdřív si musíte zjistit jak je to s vyhláškou ohledně vody ve vaší obci a jak dovoluje čerpání z veřejného vodovodu. Pokud se nechcete omezovat nějakými vyhláškami, můžete zapátrat po autocisterně, která vám bazén naplní.

Bazén můžete napustit poměrně brzo, klidně již v polovině dubna. Tak budete mít bazén nachystaný, když přijdou první vysoké teploty a voda se mnohem rychleji ohřeje. Ideální voda ke koupání by měla mít pH od 6,8 do 7,2. Odchylky mohou způsobit nedostatečnou funkci chemických prostředků.

Teď máte všechny informace, které byste měli mít a můžete se zvesela pustit do nakupování.

[ hana-code-insert ] '’respo’' is not found